Error message

 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 73 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 76 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 76 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 76 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 73 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 73 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 73 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 76 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 76 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 76 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 76 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 76 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 76 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 76 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).
 • Deprecated function: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in _views_slideshow_preprocess_views_slideshow() (line 76 of /home/carsyste/public_html/travelsim.mk/sites/all/modules/contributed/views_slideshow/theme/views_slideshow.theme.inc).

Калкулатор за цени во Роаминг

Одберете го вашиот мобилен оператор и земја во која патувате

Заштеда

Дојдовни / мин

SkyTel TravelSIM

Дојдовни / мин

Појдовни / мин

SkyTel TravelSIM

Појдовни / мин

 

*Прикажаните цени за домашните оператори се со врачунат ДДВ и се изразени во € (евра), 1€ = 61,5 денари
*Прикажаните цени за SkyTel TravelSIM се без врачунат ДДВ и се изразени во € (евра), 1€ = 61,5 денари

 

SkyTel TravelSIM е мулти IMSI SIM картичка за вашиот мобилен телефон со која можете да направете телефонски разговор во странство без да платите дополнителни трошоци за роаминг

SkyTel TravelSIM е идеален сервис за секој кој патува во странство, работно или туристички. Со бесплатни дојдовни повици во преку 140 земји и појдовни повици веќе од само 0,19 €, DATA сервис во 125 земји и бесплатни дојдовни SMS од целиот свет. SkyTel TravelSIM е обавезен придружник во сите работни и туристички патувања.

Без разлика каде патувате со SkyTel TravelSIM картичката секогаш ќе бидете достапни на истиот број и секогаш предвремено ќе ги знаете трошоците на дојдовните и појдовните повици, без лоши изненадувања и скриени трошоци..

Едноставно внесете ја SkyTel TravelSIM картичката во вашиот мобилен апарат и уживајте во вашите разговори.

ЗОНА НА БЕСПЛАНИ ПОВИЦИ (Листа на земји со бесплани дојдовни повици)

Албанија, Андора, Ангола, Аргентина, Ерменија, Аруба, Аустралија, Аустрија, Азербејџан, Бахреин, Белорусија, Белгија, Босна и Херцеговина, Бурунди, Црна гора, Камбоџа, Канада, Централна Африка, Чад, Чиле, Кина, Конго, Дем.Република, Костарика, Хрватска, Кипар, Чешка, Република Данска, Египет, Екваторска Гвинеја, Естонија, Фарските Острови, Фиџи Острови, Финска, Франција, Француска Гвајана, Грузија, Германија, Гана, Гибралтар, Грција, Гвадалупе, Гвајана, Хондурас, Хонг Конг, Унгарија, Исланд, Индија, Иран, Ирска, Израел, Италија, Јапонија, Јордан, Казахстан, Кенија, Korea (Јужна ), Косово, Кувајт, Киргистан, Латвија, Либан, Лесото, Либерија, Лихтенштајн, Луксембург, Македонија, Малави, Мали, Малта, Мартиник, Мајот Ајленд, Молдавија, Монако, Намибија, Холандија, Холандски Антили, Нов Зеланд, Нигер, Нигерија, Норвешка, Оман, Палестина, Парагвај, Полска, Португалија, Катар, Реунион Ајленд, Романија, Русија, Сан Марино, Саудиска Арабија, Србија, Словачка, Словенија, Јужна Африка, Шпанија, Шри Ланка, САД, Судан, Шведска, Швајцарија, Сирија, Танзанија, Турција, Уганда, Украина, Обединетите Арапски Емирати, Уругвај, Узбекистан, Ватикан, Велика Британија, Венецуела, Виетнам, Јемен, Замбија, Зимбабве

 

 

Патувате во странство?

Стравувате да користите мобилен телефон додека сте

РОАМИНГ ЗОНА?

Tрошоците од користење мобилен телефон во РОАМИНГ ЗОНА ви задаваат главоболка?

Сега имате ИЗБОР!

Заштеди 85%

со SkyTel TravelSIM

Бесплатен Роаминг
припејд SIM за само

20,00 €

 • Еден број за цел свет
 • Бесплатни дојдовни повици во повеќе од 140 земји
 • Појдовни повици од 0,19 €
 • БЕСПЛАТЕН online SMS
 • БЕСПЛАТЕН online SMS менаџер
 • Плати колку користиш
 • НЕМА месечна претплата
 • НЕМА додатни трошоци
 • НЕМА скриени трошоци
 • Говорна пошта
 • Пренос на податоци (DATA)
 • Личен асистент
  и многу, многу повеќе
Превземи упатство за користење на калкулатор и споредба